PP: OLBOJE LECHA POZNAŃ NA KOLANACH!!!

Takiego obrotu sprawy nie spodziewali się chyba nawet najwierniejsi kibice LZS Wronczyn! W meczu okręgowego Pucharu Polski, Oldboje Lecha Poznań zremisowali z naszą drużyną 2:2, mimo, że poznaniacy prowadzili już 2:0. Zwycięzcę pojedynku wyłoniły rzuty karne - 3:4 i możemy świętować historyczne zwycięstwo i historyczny awans! Cóż to był za wieczór!

LZS Wronczyn:

bramki: Przemysław Kolenda, Artur Witkowski i karne:Szymon Kiciński, Adam Jabłoński, Jakub Pomys, Artur Witkowski

bramki  dla Oldbojów Lecha: Jacek Dembiński, Waldemar Przysiuda.

Gdy w ubiegłą środę Wronczyn obiegła nowina o wylosowaniu Oldbojów Kolejorza w kolejnej rundzie Pucharu Polski, od razu mieliśmy do czynienia z sensacją! Powodów było kilka: powrót do rozgrywek PP po długiej przerwie i od razu taki klasowy przeciwnik! Co więcej - nie było wspanialszej okazji do rewanżu za Jubileusz 30. lecia klubu. Wtedy graliśmy dla publiki, dla zabawy, teraz przyszło nam walczyć o konkretny cel - pokonanie i wyeliminowanie Oldbojów. I to nie byle gdzie - w Poznaniu na Bułgarskiej!

Pełen autobus zwiastował, że będzie to bardzo ciekawy mecz i nie odpuścimy tego tematu! Jechaliśmy w bojowych nastrojach! Sam mecz rozpoczął się również bojowo. Czuliśmy wobec przeciwnika respekt, ale jak mówią znawcy futbolu - respekt to nie strach. Dlatego bez kompleksów zaczęliśmy grać w polu. Zaskoczenia jednak nie było - Oldboje górowali techniką, my z kolei byliśmy nieco szybsi. Doświadczenie jednak zrobiło swoje - mimo wielu okazji LZS-u to gospodarze jako pierwsi cieszyli się z prowadzenia po bramce Jacka Dembińskiego. Do przerwy zatem 1:0.

Druga połowa spotkania to kwintesencja prawdziwego futbolu. Mimo dość zorganizowanej postawy każdej formacji, LZS Wronczyn nie udało się ustrzec minimalnych błędów. Skrzętnie wykorzystywały to byłe gwiazdy Kolejorza, które przeprowadziły kolejną skuteczną akcję. W 50. minucie szarżę gospodarzy zakończył Waldemar Przysiuda i przegrywaliśmy już 2:0.

Zły wynik nie przekreślał naszych szans, jednak mocno je osłabiał. Naszą kartą przetargową w tym meczu okazać się jednak mogła krótka ławka rezerwowych gospodarzy - mocno zmęczeni "Kolejorze" byli bowiem w jedenastu co uniemożliwiało im dokonanie jakichkolwiek zmian. Nasz sztab wykorzystał tę sytuację i posyłał na plac gry młodych, świeżych zawodników. Zacięta gra i upór naszych piłkarzy przyniósł upragniony rezultat - po ładnej akcji strzał z ok. 17 metrów oddał Przemek Kolenda! Cóż to był za gol! Mamy bramkę kontaktową na 2:1! Takie strzały i taki LZS chcemy oglądać! :D

Po bramce Przemka zaostrzyły nam się apetyty i uwierzyliśmy, że ten mecz jest do uratowania! Cisnęliśmy ile sił w nogach. Próbowali  m.in. Jakub Pomys (kilka ładnych prób), Adam Jabłoński (w poprzeczkę) i Mirek Goliński (w słupek). Takiego stanu rzeczy nie mogliśmy jednak zostawić. Końcówka należała już tylko do nas - w 85. minucie, po rzucie rożnym, Golina niemal wkręcił piłkę do bramki! Na odpowiednim miejscu znalazł się jednak Artur Witkowski, który wpakował piłkę do siatki! Mamy wyrównanie! 2:2! Szał radości! Wituś wiwatuje ślizgiem po kolanach! Koniec meczu! Będą karne!!! :D

Rzuty karne przebiegały następująco (zaczynali Oldboje KKS-u):

0:0 - pudło, zawodnik KKS-u chciał sprytnie przelobować nad Przemkiem, jednak nad bramką

0:1 - JEEEEEESSSSSTTTT! pewnie Kita!

1:1 - odrabiają Lechici

1:2 - znowu my do przodu! brawo Adam!

2:2 - walczą Kolejorze!

2:3 - bezbłędnie Kuba Pomys!

3:3 - sytuacja się zagęszcza ale Oldboje grają dalej!

3:4 - czwarta bramka dla LZS! brawo Wituś! teraz jeśli Oldboje nie trafią - mamy awans!

3:4 - TAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAK! Piłka odbija się od poprzeczki! Wygrywamy! Awans! Pokonujemy byłe gwiazdy Kolejorza!!!!!!!!!

Mecz z Oldbojami Lecha Poznań to wydarzenie bez precedensu! Okoliczności tego spotkania - rewanż za Jubileusz i samo miejsce, dodawały temu spektaklowi większej pikanterii. Może i fakt, że Oldbojów było mniej, nie mieli zmian, że to, że tamto - za sto lat nikt nie będzie tego pamiętał! Ważne, że w rozgrywkach Pucharu Polski pokonujemy byłe gwiazdy Kolejorza! Na naszych oczach dzieje się historia! :D