Jubileusz 30.-lecia Klubu LZS Wronczyn za nami!

"30. lat minęło jak jeden dzień..." - tak parafrazując motyw ze znanego serialu można podsumować trzy dekady działalności klubu LZS Wronczyn. Bogata historia, wspaniałe osiągnięcia i wyjątkowi ludzie - te trzy czynniki sprawiły, że Jubileusz 30. Klubu można był obchodzić bardzo hucznie!

Zgodnie z tradycją, klub LZS Wronczyn został reaktywowany w sierpniu 1985 roku, dlatego uroczyste obchody miały miejsce w sobotę 22. sierpnia. Tuż przed godziną 14:00 na wronczyński obiekt zjechało się wielu znamienitych gości m.in. przedstawiciele władz samorządowych, dyrektorzy szkół i instytucji oświatowych, księża naszych parafii, działacze i prezesi Kubów sportowych naszej gminy, działacze Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej, byli piłkarze i działacze, sponsorzy klubu LZS Wronczyn oraz wszyscy przyjaciele, kibice, sympatycy klubu, a przede wszystkim działacze i piłkarze LZS Wronczyn.

Oficjalna część uroczystości rozpoczęła się od upamiętnienia Postaci, których nie ma już wśród nas - Zenona Adamka, Tadeusza Cieślaka oraz Damiana Wernera. Złożono również kwiaty po tablicą pamiątkową. Następnie konferansjer przypomniał krótką historię klubu LZS Wronczyn. Nie mogło zabraknąć wspomnienia o takich kluczowych wydarzeniach jak: reaktywacja klubu w 1985 roku przez Jerzego Blejwasa, Piotra Blejwasa i Jacka Kowalczyka,  zacięty pojedynek z Polonią Środa Wlkp. w Pucharze Polski w 2001 roku, historyczny awans do A-klasy w 2004 roku, "złoty wiek" pod wodzą Zenona Adamka oraz rozbudowa i modernizacja wronczyńskiego kompleksu boisk.

W dalszej części uroczystości głos zabrali zaproszeni goście. Nie brakowało wielu ciepłych słów i gratulacji. Wspaniałego jubileuszu gratulowali m.in. radny Jarosław Krupa, przewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Robaszyński, prezes Lipna Stęszew Dariusz Przynoga oraz przedstawiciele Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Działacze WZPN odznaczyli osoby, które przez wiele lat zasłużyły się dla klubu LZS Wronczyn. Pamiątkowe odznaczenia otrzymali: Jacek Kowalczyk, Jerzy Blejwas, Piotr Blejwas, Przemysław Kaczmarek, Janusz Leśniczak, Eugeniusz Gidaszewski, Przemysław Kolenda, Marek Kaczmarek, Jakub Pomys, Przemysław Zaborowski, Krzysztof Borak i Dawid Werner.

Gdy część oficjalna dobiegła końca, liczył się już tylko sport i dobra zabawa :) Licznie zgromadzona lokalna społeczność mogła poczęstować się darmowym piwkiem i podjeść przepysznej grochówki. Na dzieci z kolei czekały dmuchane zamki oraz otwarte wozy strażackie!

Jubileusz klubu sportowego nie mógł się odbyć oczywiście bez rozgrywek piłkarskich! Na pierwszy rzut zgromadzona publiczność mogła obejrzeć spotkanie młodzików LZS Wronczyn - LIPNO Stęszew. Mecz odbył się na sztucznej nawierzchni i mimo dużego zaangażowania nasi młodzi piłkarze ulegli gościom ze Stęszewa 2:11 :D

Z upływem czasu przybywało kibiców bo zbliżał się drugi punkt sportowego programu - mecz Oldbyos LZS Wronczyn - Oldbyos LIPNO Stęszew. Z dużym uśmiechem na twarzy wchodzili na boisko byli już zawodnicy obydwu klubów. Co ciekawe mecz mógł się podobać, a po zawodnikach nie było widać nadmiernego zmęczenia ;) Nie jeden piłkarz przypomniał sobie (nie tak) dawne czasy młodości! :) Mecz zakończył się wynikiem 0:2.

Kulminacyjnym momentem obchodów 30.-lecia klubu był historyczny mecz: LZS Wronczyn - Oldboys KKS Lech Poznań! Baaaaardzo licznie zgromadzona publiczność oczekiwała wspaniałego meczu i się nie pomyliła. Zaskoczeniem był jedynie... deszcz, (a raczej ulewa) który skutecznie odstraszył wszystkich na niecałe pół godziny. Gdy wróciła słoneczna aura oglądaliśmy i świętowaliśmy do końca. Zacięty pojedynek zakończył się niestety przegraną 2:3, jednak nie wynik był tu najważniejszy. Duch fair play oraz uczczenie wspaniałego Jubileuszu to cel meczu z byłymi gwiazdami Kolejorza do których należeli m.in. Norbert Tyrajski, Jarosław Araszkiewicz czy Jacek Ruciński. Po ostatnim gwizdku zostało już tylko huczne świętowanie, do którego dołączyły się również Oldboye z Poznania. A gdy nastał wieczór muzyka długo grała... "balujesz do rana, dobra zabawa...."!

To był wspaniały Jubileusz! :)

Powiązana galeria: