MICHAŁ GOLIŃSKI ZAWODNIKIEM LZS WRONCZYN!!!

Sobotni sparing z Okoniem Sapowice był doskonałą okazją do zaprezentowania nowego zawodnika naszego klubu - został nim były piłkarz zawodowy i były reprezentant Polski - MICHAŁ GOLIŃSKI!!!

W sobotę 4 marca rozpoczęliśmy pierwsze sparingowe spotkania przygotowujące do rundy wiosennej. Mecz zakończył się zwycięstwem LZS-u 3:2 (1:1). Bramki dla naszego zespołu strzelali Artur Witkowski, Mateusz Stawny i nowy zawodnik - Michał Goliński. Mecz był debiutem drugiego z braci Golińskich w naszej drużynie - i był to chyba debiut udany: zawodnik pokazał się z bardzo dobrej strony i strzelił jedną z bramek!

Trzeba przyznać, że pojawienie w naszym zespole zawodnika takiej klasy to nielada gratka dla fanów LZS Wronczyn. Niemała w tym zasługa Mirka Golińskiego, który od kilku sezonów reprezentuje nasze barwy. Mimo, że we Wronczynie pojawiały się już takie nazwiska jak Jacek Chromiński czy Maciej Dorna, to trzeba przyznać, że Michał Goliński jest najbardziej klasowym zawodnikiem jaki do tej pory rozgrywał mecze w naszej ekipie.

Po krótce o sylwetce Michała Golińskiego: urodził sie w 1981 roku (35 lat). Swoją karierę rozpoczął jako wychowanek Lecha Poznań i to w tym klubie spędził większość swojej zawodowej kariery piłkarskiej, zdobywając z nim m.in. w 2004 roku Puchar Polski, a następnie występując w Pucharze UEFA.

Dobrą sportową passe kontynuował również w Dyskoboli Grodzisk Wielkopolski, z którą w 2005 roku wywalczył Puchar Polski, Vicemistrzostwo Polski oraz występy w Pucharze UEFA. Z kolei w 2007 roku wywalczył Puchar Polski i Puchar Ekstraklasy.

W 2007 roku Michał Goliński został wypożyczony do Zagłębia Lubin, w którym już w pierwszym spotkaniu w meczu o Superpuchar Polski strzelił zwycięskiego gola. W zespole z Lubina wystąpił również w eliminacjach do Ligi Mistrzów.

Do innych klubów, w których grał Michał Goliński należą m.in. Widzew Łódź, Cracovia Karków, Warta Poznań

Do 2010 roku Michał Goliński rozegrał w Ekstraklasie i wszystkich rozgrywkach pucharowych łącznie 170 meczy i strzelił 21 bramek. Michał Goliński jest również byłym reprezentantem Polski - w latach 2004-2008 rozegrał w kadrze 5 spotkań strzelając 1 bramkę Bośni i Hercegownie.

Jak więc widać, możemy być dumni, że w naszej drużynie pojawił sie tak klasowy zawodnik jak Michał Goliński. Wierzymy, że przygoda, którą przeżyje we Wronczynie będzie zarówno dla niego jak i dla nas ciekawym doświadczeniem!

Powodzenia! :)