GRAD GOLI W PTASZKOWIE! 22. kolejka: Gminy Grodzisk Wlkp. - LZS Wronczyn 3:6 (0:5)

W meczu 22. kolejki poznańskiej A-klasy LSS Gminy Grodzisk uległ naszej ekipie aż 3:6 (0:5). I choć innego rezultatu nikt pod uwagę nie brał, to rozmiar zwycięstwa mógł być nieco wyższy - duże rozluźnienie w końcówce spotkania zniwelowało okazały wynik. Bohaterem meczu został za to Marcin Perz, który strzelił gospodarzom aż pięć bramek.

LSS Gminy Grodzisk Wlkp. – LZS Wronczyn 3:6 (0:5)

Przemysław Kaczmarek – Szymon Kiciński, Mateusz Stawny, Jakub Pomys, Jarosław Wojciechowski– Krzysztof Wojciechowski, Przemysław Kolenda, Jacek Piecuch, Marcin Perz – Jakub Bąk, Artur Witkowski (75' Mateusz Sobkowiak)

W składzie: Mirosław Goliński

Bramki: Marcin Perz (8', 11', 21', 29', 64'), Artur Witkowski (12')

Kartki: -

Mecz w Ptaszkowie nie należał do hitów kolejki. Dla naszej drużyny miała to być okazja do poprawienia bilansu bramkowego i punktowego. LSSG w tym sezonie ma jeszcze matematyczne szanse na utrzymanie się w A-klasie lecz z każdą kolejką widmo spadku jest co raz bliższe. Tu jednak nie ma sentymentów - my potrzebujemy punktów!

Spotkanie rozpoczęło się tak jak zakładaliśmy. Pierwsze minuty to prawdziwa ofensywa graczy z Wronczyna. Mimo braku kontuzjowanych braci Golińskich, gra kleiła się - bo i przeciwnik pozwalał na więcej. Już kilka minut po rozpoczęciu Marcin Perz otworzył wynik spotkania. 8. minuta i mamy 0:1! Na kolejną bramkę Koguta czekaliśmy tylko trzy minuty, bo  po kolejnej akcji było już 0:2. Co więcej - sześćdziesiąt sekund później wynik na 0:3 podbił Artur Witkowski. Cóż za festiwal strzelecki! W tym momencie o rezultat spotkania mogliśmy być już spokojni. Mimo korzystnego wyniku nasza ekipa nie spoczęła na laurach. Po pół godziny gry prowadziliśmy już 0:5, bo kolejne dwa trafienia dołożył Marcin Perz (21. i 29. minuta) - cóż za forma! Ostatni kwadrans to spokojne kulanie piłki w oczekiwaniu na przerwę.

Druga odsłona spotkania nie zapowiadała się zbyt emocjonująco - wysokie prowadzenie LZS-u raczej podcięło skrzydła gospodarzom, a i nasi zawodnicy mogli być już myślami na niedzielnym pomeczowym popołudniu. Nic bardziej mylnego. Zbyt duże rozluźnienie sprawiło, że dużo miejsca do gry zaczęli mieć piłkarze z Gminy Grodzisk. Po kwadransie ich determinacja została nagrodzona i zdobyli bramkę z rzutu karnego! Mamy 1:5. Trochę głupio stracona bramka spowodowała, że ciągnęliśmy do przodu. Nasze akcje kończyły się jednak niedokładnym zagraniem albo "bombą" na wiwat. W 64. minucie wywalczyliśmy rzut wolny tuż przed polem karnym - piękny płaski strzał Marcina Perza i mamy 1:6. Kogut bohaterem spotkania! Końcówka spotkania należała jednak do gospodarzy (btw. brawo za determinację i wolę walki). Po kilku akcjach daliśmy się łatwo zaskoczyć - w ostatnich paru minutach okazały wynik stopniał do rezultatu 3:6. Po trzeciej bramce dla gospodarzy sędzia zakończył spotkanie!

Mecz na "Bird Arena" w Ptaszkowie był nawet niezłym widowiskiem. Dużo ładnych bramek mogło się podobać - szkoda tylko, że w końcówce daliśmy się zaskoczyć i okazałe prowadzenie nieco stopniało. Mimo wszystko liczą się trzy punkty! Brawa dla całego zespołu, a przede wszystkim dla Marcina Perza, który trafił do siatki rywala aż pięciokrotnie. Liczymy na powtórzenie tego wyczynu w kolejnych spotkaniach :)

Mecz z LSSG to już historia. Przed nami pojedynek z Wichrem Strzyżewo, który ze względu na okres komunijny odbędzie się wyjątkowo W PIĄTEK O GODZ. 18:00!!!