2:2 ze Spójnią, 1:2 ze Skórzewem, 2 tygodnie do sezonu!

Nowy sezon A-klasy zbliża się wielkimi krokami. Liga startuje już 20 sierpnia, dlatego nasz sztab szkoleniowy i piłkarze robią wszystko aby jak najlepiej wskoczyć w sezon.

Już od dłuższego czasu trwają przygotowania do nowego sezonu. Minione rozgrywki nie były dla nas zbyt korzystne, dlatego tym razem, aby nie dać się zaskoczyć przeciwnikom, trenujemy na całego. Udało się rozegrać kilka spotkań kontrolnych, a na tym jeszcze nie koniec.

Krótko podsumowując, rozegraliśmy już trzy sparingi. Pierwszy z nich to bardzo deszczowy mecz ze Stellą Luboń zakończony zwycięstwem gości 5:2. W sobotę z kolei podejmowaliśmy grającą jeszcze dwa sezony temu w IV-lidze ekipę z Mosiny, którą pokonaliśmy 3:1.

Kolejny tydzień przygotowań trwa. W minioną środę udało nam się rozegrać mecz kontrolny ze Spójnią Strykowo, tym razem zakończony remisem 2:2. Trzeba przyznać, że spotkanie mogło się podobać. Dwie połowy wyglądały bardzo bliźniaczo - ładna gra LZS dawała rezultaty. Ostatnie minuty nasza drużyna jednak "siadała", oddając pole przeciwnikowi. Spójnia to jednak rywal nie byle jaki, bo grający od kilku sezonów w klasie okręgowej, dlatego chyba nie mamy się czego wstydzić.

Przygotowania do sezonu zaczynają przynosić rezultaty. A jak ocenia je trener Marek Wilczyński? Początki były trudne - zauważa. Teraz gra zaczyna się kleić i widać, że piłka zaczyna cieszyć. Jeśli uda nam się zgrać obecny skład to może być całkiem fajna ekipa, wzmocnienia cieszą - dodaje trener. Na pytanie jakie są cele na najbliższy sezon, trener Wilczyński tonuje nastroje. Musimy wywalczyć sobie pewną pozycję w tabeli, żeby nie martwić się o utrzymanie jak w ostatnim sezonie - zauważa. Wiadomo, że trzeba mierzyć wysoko, ale patrzmy też realnie, ale jeśli uda się coś więcej to będziemy zadowoleni - dodaje trener.

Jak więc widać, trener Marek Wilczyński jest dobrej myśli, widzi potencjał w tej drużynie w nowych zawodnikach. Mecz ze Spójnią był m.in. doskonałą okazją do zgrania się naszej drużyny, w której wystąpiło czterech nowych graczy: Piotr Hamrol (z Otusza), Szymon Styczyński "Styka" (z Orła Granowo), Marcin Perz "Kogut" (z Ogrola Sielinko) oraz Artur Witkowski, który wrócił z wypożyczenia do Orła Granowo. Nowi zawodnicy prezentują się imponująco, a co ciekawe - Artur i Marcin strzelili bramki Spójni. Dla Marcina była to bramka w debiucie. Gol w debiucie cieszy, widać, że grają tu ogarnięci ludzie, będziemy walczyć! - podsumowuje "Kogut".

Przygotowania trwają więc nadal! Atmosfera jest dobra, co daje nadzieje na dobrą jesień!

EDIT:

A w minioną sobotę zagraliśmy kolejny sparing - tym razem z Canarinhos Skórzewo. Mecz zakończył się wynikiem 1:2.

15 sierpnia odbędzie się Memoriał Zenona Adamka, a 20 sierpnia startuje liga.

Będzie się działo!!!